Managementul resurselor umane

Inspectori şcolari:

Prof. State Florența

Prof. Goțea Ionuț


Mobilitatea personalului didactic

MOBILITATEA PERSONALULUI DIDACTIC

 

Mobilitate 2024-2025

Mobilitatea personalului didactic 2024–2025

 

ÎN ATENŢIA CADRELOR DIDACTICE CARE DORESC SĂ PARTICIPE LA CONCURSUL DE OCUPARE A POSTURILOR DIDACTICE
 

  PROGRAMARE VALIDARE FISA DE INSCRIERE LA CONCURSUL NATIONAL DE TITULARIZARE, SESIUNEA 202413.05.2024 - ORELE 9:30 - 15:3014.05.2024 - ORELE 9:30 - 12:0015.05.2024 - ORELE 9:30 – 12.0020.05.2024 – ORELE 10:00 – 15:3021.05.2024 – ORELE 10:00 – 15:3021.05.2024 – ORELE 10:00 – 15:30 ANUNȚ IMPORTANT!!!!

1. Depunerea dosarelor pentru concursul național de ocupare a posturilor didactice/catedrelor vacante/rezervate din învățământul preuniversitar, sesiunea 2024;2. Înregistrarea acordurilor pentru detașare în interesul învățământului;3. Depunerea dosarelor de înscriere detașarea la cerere, respectiv detașare la cerere prin concurs sau concurs specific;4. Depunerea dosarelor pentru prelungirea CIM (continuitate), pe baza notei de repartizare minimum 5(cinci) din anii 2023/2022; 2023,2022,2021 si/sau 2020 pentru învățători,Se realizează în perioada 8 – 17 mai 2024, la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, după următorul program:

  • Miercuri, 8 mai 2024; interval orar: 13.00-15.30
  • Joi, 9 mai 2024; interval orar: 13.00-15.30
  • Vineri, 10 mai 2024; interval orar: 10.00- 13.00
  • Luni, 13 mai 2024; interval orar:10.00- 15.00
  • Marti, 14 mai 2024; interval orar: 13.00-15.30
  • Miercuri, 15 mai 2024; interval orar: 13.00-15.30
  • Joi, 16 mai 2024; interval orar:10.00-15.00
  • Vineri, 17 mai 2024; interval orar: 10.00-13.00

Anunt sedinta repartizare - lista candidati 12.03.2024
Lista cu punctajele cadrelor didactice care solicită soluționarea reducerii de activitate, la nivelul ISJ Ialomița, începând cu anul școlar 2024-2025
Lista cadrelor didactice care participa la etapa de completare a normei didactice de predare, la ISJ IALOMIȚA, in anul scolar 2024/2025

Lista cadrelor didactice care indeplinesc conditiile de modificare CIM
 

Lista finala cadre didactice titulare care se mentin in activitate ca titulari, la cerere, in functiea didactica, peste varsta de pensionare in anul scolar 2024 - 2025

Lista cuprinzând cadrele didactice pentru care s-a aprobat completarea normei didactice de predare la nivel unității/unităților de învățământ 2024-2025

Lista finală cuprinzând cadrele didactice pentru care s-a aprobat întregirea normei didactice de predare începând cu anul școlar 2024-2025

Metodologia-cadru privind mobilitatea personalului didactic din învăţământul preuniversitar în anul şcolar 2024-2025
 

Mobilitate 2023-2024

Mobilitatea personalului didactic 2023–2024

 

ÎN ATENŢIA CADRELOR DIDACTICE CARE DORESC SĂ PARTICIPE LA CONCURSUL DE OCUPARE A POSTURILOR DIDACTICE
 

 Program de lucru cu publicul:

  • marti - 13-15
  • joi - 13-15

 LUNI, 04.09.2023, ORA 11.00, SE VOR DEPUNE LA SEDIUL ISJ IALOMIȚA DOSARELE PENTRU DETAȘARE ÎN INTERESUL ÎNVĂȚĂMÂNTULUI / LA CERERE, DOAR PENTRU CANDIDATII CARE AU OBTINUT TITULARIZAREA IN 2023 SI AU OBTINUT DEFINITIVATUL.

Sedinta de repartizare 31 august 2023 
Începând cu data de 24.08.2023 pot fi ridicate deciziile din ședințele de repartizare din datele: 27.07.2023, 28.07.2023, 17.08.2023, precum și deciziile de detașare în interesul învățământului.
Lista repartizari 23.08.2023
Lista candidati 22.08.2023
 
Ședința de repartizare pentru candidații care au obținut cel puțin nota 7 la concursul național, sesiunea 2023, în vederea angajării pe perioadă determinată, pentru toate specializările, va avea loc în data de 17.08.2023, începând cu ora 9.00, la sala de ședințe a ISJ Ialomița, etaj IV.
 

Lista candidati 17.08.2023
 
Anunț!
Validarea fișelor de înscriere pentru absolvenții 2023 va avea loc la ISJ Ialomița, astfel:

05.07.2023-interval orar: 9.00-15.00
06.07.2023- interval orar: 9.00-15.00
07.07.2023-interval orar: 9.00-14.00

 
Având în vedere prevederile art. 3 din OUG nr. 56/ 11.06.2023 „concursul pentru angajarea personalului didactic de predare cu contract individual de muncă în sesiunea 2023 constă într-o probă scrisă pe baza programelor specifice aprobate de Ministerul Educației”. Ca urmare inspecțiile speciale la clasă și probele practice din cadrul concursului național, sesiunea 2023, nu se mai susțin.
 
Graficul inspectiilor speciale actualizat 07.06.2023
Graficul inspectiilor speciale actualizat 06.06.2023
 
În cursul zilei de luni, 29.05.2023, vor fi postate graficele actualizate pentru susținerea inspecțiilor speciale la clasă și a probelor practice.
 
Inspectii reprogramate:
Probe practice reprogramate:
 
Lista cadre didactice angajate pe DVP participante la CN_2023
 
Precizari concurs judetean
 

Lista finala cadre didactice titulare care se mentin in activitate ca titulari, la cerere, in functiea didactica, peste varsta de pensionare in anul scolar 2023 - 2024

Lista cadrelor didactice care indeplinesc conditiile de modificare CIM
Modificarea duratei contractului individual de muncă din durată determinată de un an în contract individual de muncă pe durata de viabilitate a postului/catedrei, pentru cadrele didactice calificate, în condiţiile art. 931 din Legea nr. 1/2011 cu modificările şi completările ulterioare, începând cu data de 01.09.2023

Rezultate inspecții speciale probe practice pretransfer 2023
Lista punctaje pretransfer
Anunt depunere dosare pretransfer, Coperta dosar
Anexe inspectie speciala proba practica
Precizari pretransfer
Cerere pretransfer
Cerere pretransfer schimb de posturi
Cerere obtinere acord pretransfer
Fisa evaluare 2023-2024
Cerere luare in evidenta pretransfer

Lista cuprinzând cadrele didactice pentru care s-a aprobat completarea normei didactice de predare la nivel unității/unităților de învățământ 2023-2024

Lista finală cuprinzând cadrele didactice pentru care s-a aprobat întregirea normei didactice de predare începând cu anul școlar 2023-2024

OME 5852 - Centralizator
Extras procedura privind obtinerea acordului pentru ocuparea posturilor didactice
Metodologia-cadru privind mobilitatea personalului didactic din învăţământul preuniversitar în anul şcolar 2023-2024

Comunicate concursuri

Comunicate concursuri posturi

COMUNICATE ALE UNITĂŢILOR ŞCOLARE CARE ORGANIZEAZĂ CONCURS
 
2023-2024
 
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Ferdinand I" Movila
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Milosesti
Comunicat concurs Scoala Profesionala Reviga
Comunicat concurs GPP "Dumbrava Minunata" Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Maia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Milosesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sinesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Ferdinand I" Movila
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Valea Ciorii
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Roman Ialomiteanul" Axintele
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Fierbinti-Targ
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "George Valsan" Amara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Giurgeni
Comunicat concurs CJRAE
Comunicat concurs Liceul Tehnologic de Industrie Alimentara Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Saveni
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Radulesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Barbulesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Milosesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Arhanghelii Mihail si Gavriil" Munteni-Buzau
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Cosimbesti
Comunicat concurs Scoala Profesionala Cazanesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Valea Ciorii
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Dridu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Aurel Vlaicu" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Profesionala Reviga
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Colelia
Comunicat concurs Colegiul National "Grigore Moisil" Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Salcioara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Maltezi
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Grindu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Adancata
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Grindu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Garbovi
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Movilita
Comunicat concurs Scoala Profesionala Bordusani
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sinesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Boranesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala ”Căpitan aviator Constantin M. Cantacuzino” Jilavele
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Vlădeni
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Iordache Zossima” Armășești
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Înălțarea Domnului” Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala ”Maica Domnului” Rosiori
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Axintele
Comunicat concurs Liceul Tehnologic de Industrie Alimentara Fetesti
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Sf. Ecaterina” Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Barbulesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Suditi 
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Platonesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Radu Voda" Fetesti 
Comunicat concurs GPP "Alba ca Zapada" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Constantin Gurgu" Nr.1 Gura Ialomitei 
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Ciochina
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Anghel Saligny” Fetești
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Țăndărei
Comunicat concurs Palatul Copiilor Slobozia
Comunicat concurs Liceul Teoretic "Paul Georgescu" Țăndărei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Ștefan Copoiu" Andrășești
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Mihai Viteazul" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Profesionala Speciala "Ion Teodorescu" Slobozia
Comunicat concurs GPP Raza de Soare Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Ferdinand I" Movila
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Alexandru Odobescu" Urziceni 
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Dimitrie Cantemir" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Gheorghe Lazar
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Ion Roata
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Făcăeni
 
2022-2023
 
Comunicat concurs Clubul Sportiv Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Axintele
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Valea Ciorii
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala nr. 3 Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Spiru Haret" Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Gheorghe Lazar
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Alexeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Capitan Aviator M. Cantacuzino" Jilavele
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Dridu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sarateni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Cocora
Comunicat concurs Scoala Profesionala Reviga
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Grindu
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Anghel Saligny” Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Giurgeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Dridu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Milosesti
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Fierbinti-Targ
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Platonesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sinesti
Comunicat concurs Scoala Profesionala Reviga
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala ”George Valsan” Amara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Ciulnita
Comunicat concurs Colegiul National "Grigore Moisil" Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Movila
Comunicat concurs Scoala Profesionala ”Ion Teodorescu” Slobozia
Comunicat concurs Scoala Profesionala Bordusani
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala ”Spiru Haret” Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Vladeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala ”Maica Domnului” Rosiori
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sudiți
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Anghel Saligny” Fetești
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Gheorghe Lazar
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Salcioara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Boranesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Facaeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Cocora
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Radu Voda" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Axintele
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Movilita
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Bucu
Comunicat concurs GPP Raza de Soare Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Axintele
Comunicat concurs Liceul Tehnologic "Inaltarea Domnului" Slobozia
Comunicat concurs PACO Slobozia
 
2021-2022
 
Comunicat concurs GPP Raza de Soare Urziceni
Comunicat concurs GPP Voinicelul Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Spiru Haret" Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Capitan Aviator M. Cantacuzino" Jilavele
Comunicat concurs Liceul Tehnologic "Mihai Eminescu" Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Salcioara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Dridu
Comunicat concurs GPP Raza de Soare Urziceni
Comunicat reprogramare concurs Scoala Gimnaziala Ciochina
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Ciochina
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Aurel Vlaicu" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Salcioara
Comunicat concurs GPP Raza de Soare Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Axintele
Comunicat concurs Scoala Profesionala Reviga
Comunicat concurs PACO Slobozia
Comunicat concurs Liceul Tehnologic "Inaltarea Domnului" Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sarateni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Reviga
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "George Valsan" Amara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Ionel Perlea"Ograda
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Garbovi
Comunicat concurs CSS
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Gura Ialomitei
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Mihail Kogalniceanu
Comunicat concurs CJRAE
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Giurgeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Balaciu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Salcioara
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Grindu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Cocora
Comunicat concurs Liceul Tehnologic ”Sf.Ecaterina Urziceni-Colegiul National ”grigore Moisil” Urziceni-Liceul tehnologic ”Iordache Zossima” Armasesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Gheorghe Lazar
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Sfantul Iererh Nicolae" Bucu
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Stefan Copoiu" Andrasesti
Comunicat concurs Colegiul National "Grigore Moisil" Urziceni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Capitan Aviator Constantin M.Cantacuzino" Jilavele
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Spiru Haret" Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Barcanesti
Comunicat concurs Gradinita cu Program Prelungit "Voinicelul" Slobozia
Comunicat concurs Scoala Profesionala Speciala "Ion Teodorescu" Slobozia
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Maica Domnului" Rosiori
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Saveni
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Tandarei
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Saveni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Alexandru Aldea Voievod" Alexeni
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Sinesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala "Radu Voda" Fetesti
Comunicat concurs Scoala Gimnaziala Facaeni
 
2020-2021
 
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Țăndărei
Comunicat concurs Liceul Tehnologic Țăndărei
Comunicat concurs Școla Profesională Specială ”Ion Teodorescu” Slobozia

Sedinte publice

Sedinte publice

Lista candidatilor care solicita repartizarea in baza rezultatelor obtinute la concurs

Lista candidatilor care solicita repartizarea in baza mediei de repartizare minimum 5

Anunț - ședință publică 23.08.2022

Anunț - ședință publică 22.08.2022

Anunț - ședință publică 18.08.2022

Lista unica repartizari 18.08.2022


Anunț - ședință publică 20.05.2019

Anunț - ședință publică 01.10.2018

Anunț - ședință publică 25.09.2018

Anunț - ședință publică 21.09.2018

Anunț - ședință publică 14.09.2018

Anunț - ședință publică 11.09.2018

Anunț - ședințe publice 28.08.2018

Anunț - ședințe publice 20.08.2018